Hatmi Çiçeği Bitki Çayı

 10.00 15.00

Bilimsel adı Althaea officinalis olan hatmi çiçeği, soğuk aylarda vücudumuzun büyük dostlarındandır. Bazı yörelerimizde Hire, Devegülü, Silindir Çiçeği, Gülhatmi olarak da bilinmektedir. Temmuz – Ağustos aylarında çiçekleri açan bitki, 50-150 cm’ye kadar boylanabilmektedir. Sulak yerleri seven bitkinin, gövdesi dik ve tüylü olup Akdeniz Bölgesinde yetişmektedir.

Bitkinin şifalı kısımları kök, yaprak ve çiçekleridir. Bünyesinde nişasta, sakaroz, galaktoz, pektin, yağ, tanen ve asparagin taşır. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Temizle

Detaylı Bilgi İçin

Yorum Yap Kazan

Açıklama

HATMİ ÇİÇEĞİ

Hatmi Çiçeği Çayı Nasıl Demlenir?

6-7 adet Hatmi Çiçeği Bitkisi
1 su bardağına eklenir, üzerine kaynar su ilave edilir.
5-10 dakika çayın demlenmesi ile birlikte tüketilebilir.
Şeker, bal vb. katkı maddesi ilave edilmemelidir.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için 0850 806 80 00 nolu iletişim numaramızı arayabilir, 0541 896 11 60 WhatsApp hattımıza yazabilir veya ekranın sağ alt kısmında yer alan canlı destek biriminden yardım alabilirsiniz.


DİKKAT!
Ürünlerimiz bitkisel takviye ve destek ürün niteliğindedir.

Kronik hastalığı olan kişiler, gebeler ve emziren anneler mutlaka doktorunun bilgisi dahilinde bitkisel çayları tüketmeli.
6 aydan küçük çocuklar kesinlikle bitkisel çay içmemeli, 6 aydan büyük bebekler ve çocuklara ise doktor kontrolünde az miktarda bitki çayı verilmeli.
Bazı bitki çayları ilaçların etkinliğini artırabilir ya da azaltabilir. Bu nedenle ilaç kullanan hastaların da günlük bitkisel çay miktarı değişebilir.
İlgili yönetmelik gereği bitkisel destek ürünler ile ilgili rahatsızlık adı ve faydaları belirtilerek tanıtım yapılmamaktadır.

Ek bilgi

Ağırlık Yok
Gramaj

60gr, 80gr, 100gr

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.